Niedziela, 16 maja 2021. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Podsumowanie ostatniego weekendu wakacji

2013-09-02 12:44:00 (ost. akt: 2013-09-02 12:44:26)

Ponad 230 interwencji, blisko 300 skontrolowanych pojazdów, a także 23 osoby przewiezione do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Wylegitymowano 509 osób, zatrzymano 3 osoby poszukiwane oraz 4 nietrzeźwych kierujących. Tak w skrócie przedstawiał się miniony weekend pod kątem policyjnych służb. Był to ostatni weekend minionych wakacji.

Podsumowanie ostatniego weekendu wakacji

Autor zdjęcia: archiwum KMP w Elblagu

Od piątku na drogach trwała akcja pod nazwą „Ostatni weekend wakacji” – kończąca wakacyjny wypoczynek. Policjanci z ruchu drogowego wystawili w ten weekend więcej patroli, aby eliminować z ruchu pijanych kierujących oraz dyscyplinować tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość i co za tym idzie stwarzają zagrożenie na drodze. Łącznie skontrolowano blisko 300 pojazdów. Policjanci zatrzymali 4 pijanych kierujących oraz 36 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów lub brak aktualnych badań technicznych.

Wśród zatrzymanych pijanych kierujących znalazł się 19-letni Piotr S. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego do kontroli drogowej w sobotę na ul. Warszawskiej. Badanie alkotestem wykazało u niego 1 promil alkoholu. Mężczyzna kierował osobową hondą civic. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 19-latek będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie autem po pijanemu. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB