Poniedziałek, 22 lipca 2019. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Peaceful Cooperation

2007-10-31 00:00:00

Zespól Peaceful Cooperation powstał 7 marca 1998 roku z połączenia grup Pump, w której skład wchodzili: Moczo - głos 1 (ex Clon), Żej głos 2 (ex Pump), Niedźwiedź gitara (ex Pump), Siekiera bass (ex Pump), Bulas perkusja (ex Pump) oraz drugiej grupy - Clon w składzie: Yoga śpiew (ex Funk Jello), Adam gitary, Siekiera bass (ex Pump) Bulas - bębny (ex Pump).

Zderzenie dwóch zupełnie różnych stylistyk (Clon prezentował chrześcijańską odmianę hard core, a Pump kombinacje hip-hopu i rocka) zaowocowało nowym muzycznym kierunkiem określanym mianem funky groove. Jest to energetyczna mieszanka funky, disco lat 70., rocka a czasem nawet hip-hopu czy jazzu. Dynamiczna sekcja rytmiczna, bogate melodycznie gitary oraz trzech hiperenergetycznych wokalistów to niewątpliwe zalety PC, które zespół najlepiej prezentuje na koncertach. Uzupełnieniem dynamicznej muzyki są interesujące teksty traktujące przede wszystkim o uniwersalnych i ponadczasowych wartościach, takich jak miłość, przyjaźń, poszukiwanie swojego miejsca w świecie. Właśnie te cechy pozwoliły zespołowi osiągnąć znaczne sukcesy w ciągu niespełna trzech lat istnienia.

Zespół koncertował m.in.: na EB Rock Festiwal Węgorzewo, (w 1999 r. grupa zajęła pierwsze miejsce!), "Slot Total Festiwal" Giżycko (1998 zajęcie drugiego miejsca). Zagrali około 100 koncertów w różnych miejscach Polski m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, na Długim Targu w Gdańsku, Placu Zamkowym w Warszawie, w Klubie "COME IN" w Olsztynie, mieli też za sobą minitrasę koncertową w Niemczech i oczywiście mnóstwo koncertów w Elblągu (Krypta, amfiteatr na Dolince, Bulwar, Plac Kazimierza Jagiellończyka).

Pomimo tego że oficjalnie grupa już nie istnieje, okazjonalnie mobilizuje siły i gra koncerty. Jedne z ostatnich występów miały miejsce w Krypcie w 2006 i 2007 roku (występ zarejestrowany na video) oraz na XV finale WOŚP w 2007 roku na Placu Kazimierza Jagiellończyka.

Zespół zaliczył również kilka występów w Telewizji Polskiej (dwukrotnie w programie "Rower Błażeja" - wywiad i utwór "Upojny" w kwietniu 1999 roku, oraz utwór "Ja Chce" prezentowany również 25 kwietnia, lecz w 2000 roku; w Teleexpressie Junior - wywiad i utwór "Czy wiesz", który uplasował się na pozycji drugiej na liście przebojów i utrzymywał ją przez dwa tygodnie).

Prezentacja zespołu miała miejsce w programach muzycznych w telewizji TV4 (wywiad, prezentacja utworów: "Sweet Funky", "Getoppa", "Ja Chcę") oraz występ w programie "Kwadrat" w TVP1 na żywo z piosenką "Getoppa", udzielili też wywiadu w tym programie.

Pozytywne recenzje oraz artykuły ukazały się w gazetach: "Machina", "XL" - "Playboy", "Tylko Rock", "Gitara i Bas", "Gazecie Wyborczej", "Rzeczpospolitej", "Dzienniku Bałtyckim", "Gazecie Olsztyńskiej" i "Gazecie Elbląskiej".

Skład zespołu: Andrzej "Bulas" Ciuchta - perkusja, Marcin "Siekiera" Siekierka - bas;, Radek Szewczyk - gitara, Paweł "Niedźwiedź" Kontrowicz - gitara, Paweł "Moczo" Moczadło - vocal, Marcin "Żej" Jeż - vocal, Jarosław "Jogurt" Polański - vocal

Muzyka do pobrania ze strony: http://peacefulcooperation.mp3.wp.pl/

Krzysztof Bidziński
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.