Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Kobiety rządzą uczelniami

2007-04-26 00:00:00

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu jest drugą - po Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej - wyższą uczelnią w naszym mieście, w której rektorem będzie kobieta. Od września funkcję rektora PWSZ będzie pełniła prof. Halina Piekarek-Jankowska, obecnie prorektor ds. rozwoju tej uczelni.

Prof. Halina Piekarek-Jankowska urodziła się w Rawie Mazowieckiej. Jest mężatką, ma dwóch synów. Była m.in. wicedyrektorem Instytutu Oceanografii UG, kierownikiem Zakładu Geologii Morza tegoż instytutu, dziekanem Wydziału Biologii, Geografii i Oceanologii UG oraz prorektorem ds. kształcenia UG. W elbląskiej PWSZ od września ubiegłego roku pełni funkcję prorektora ds. rozwoju. Odbyła liczne staże zagraniczne, posiada duży dorobek naukowy z zakresu geologii morza oraz hydrogeologii morskiej.

- Porządki czy zmiany są potrzebne wówczas, jeśli coś działa źle, a ja wiem, że w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu dzieje się bardzo dobrze i że uczelnia zmierza w odpowiednim kierunku - mówi rektor elekt. - Dlatego zamierzam kontynuować realizowaną dotąd politykę jeśli chodzi o kształcenie i dalszy rozwój szkoły.

Najważniejsze zadania nowych władz na najbliższe miesiące, to m.in. wdrożenie do końca tzw. systemu bolońskiego, dzięki któremu kształcenie w elbląskiej PWSZ będzie się odbywało w europejskim stylu oraz rozbudowa budynku przy al. Grunwladzkiej. Poza tym uczelnia przygotowuje się już do obchodów dziesięciolecia istnienia. Z kolei nowym kierunkiem, o którego uruchomienie już od jakiegoś czasu starają się władze PWSZ, jest budownictwo.

jan
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.